Top menu

VI. Targi MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka

Wzrost znaczenia i potrzeby organizacji spotkań dla branży funeralnej dostrzegł również lider branży targowej - Międzynarodowe Targi Poznańskie, które przygotowały konkurencyjną imprezę pod nazwą Targi Techniki Cmentarnej i Usług Pogrzebowych Necropolis Expo. Wprowadzenie na rynek nowej marki Necropolis Expo zostało wyraźnie odnotowane w branży i w świadomości zwiedzających. Na targach w Poznaniu swoje produkty i usługi promowało blisko 40 wystawców, wśród których znaleźli się przedstawiciele z Polski, Szwecji i Holandii, a ich ekspozycję obejrzało blisko 1200 zwiedzających. Zgromadzeni nań goście zgodnie twierdzili, że organizatorom udało się stworzyć komfortową przestrzeń, w której producenci i odwiedzający mogli nawiązywać i umacniać kontakty biznesowe. Sukces pierwszej edycji i jej pozytywny oddźwięk skłaniały do refleksji.  W kilka miesięcy po targach podjęto decyzję o współpracy i wspólnym szyldzie targów. Połączono siły i doświadczenie, by zorganizować wspólnie jedną z największych imprez funeralnych w Polsce. 

Transformacjom ciąg dalszy.

Konsekwencją podpisanego porozumienia było przeniesienie imprezy do Poznania oraz zmiana nazwy imprezy. Od 2012 roku noszą ona nazwę Targi MEMENTO-Poznań im. Wojciecha Krawczyka. Dzięki temu zabiegowi i wystawcy, i zwiedzający otrzymali szybki komunikat w jakim kierunku udać się na kolejną branżową imprezę. Do dziś mamy w pamięci to wydarzenie. Swoim rozmachem oraz bogatą i różnorodną ofertą przyćmiły wszystkie dotychczas organizowane imprezy. Swoją obecnością uświetnił je prezydent Światowej Organizacji Pogrzebowej FIAT-IFTA Claus Dieter Wulf oraz sekretarz organizacji Gerard Knap. Przybyli na nie przedstawiciele wszystkich liczących się w tej branży firm, oraz najwięksi producenci akcesoriów funeralnych w Polsce i na świecie.

Targi Funeralne im. Wojciecha Krawczyka 2012 zostały zorganizowane przy współpracy Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego. Połączono
w nich dwunastoletnie doświadczenie Stowarzyszenia w przygotowaniu imprez funeralnych oraz możliwości organizacyjne największego i najnowocześniejszego ośrodka targowego w Polsce.