Top menu

Zbigniew Baran przedsiębiorca pogrzebowy z Krakowa wylicytował zabytkową Syrenkę 105

Syrenkę wystawioną przez studentów Politechniki Białostockiej na rzez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował Zbigniew Baran wraz z dziećmi Jarosławem, Maciejem i Justyną. 

Jak mówi, wiele razy startował w rajdach. W mistrzostwach Polski jeździł m.in. syreną, a w 1974 roku zdobył tytuł samochodowego mistrza Polski w klasie 850 jadąc Syreną 104. Dlatego też - jak mówi - z sentymentu postanowił licytować białostocką syrenkę. Przyznaje także, że jest to szczytny cel i że dzięki temu mógł komuś pomóc. Synowie pana Zbigniewa - Jarosław i Maciej to znani piloci rajdowi.

Emocje były ogromne, bo cena rosła z minuty na minutę. Ostatecznie nowy właściciel zapłaci za zabytkową białostocką Syrenę 18 tysięcy 200 zł. Pieniądze z aukcji allegro zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
Dawny blask zabytkowemu samochodowi przywrócili studenci Politechniki Białostockiej. Grafikę zaprojektował Jerzy Owsiak, a pojazd pomalowali wolontariusze z białostockiego sztabu. Syrena była prezentowana również podczas telewizyjnych wejść z sztabu głównego. Szczęśliwy nabywca będzie musiał samochód odebrać osobiście - w Białymstoku.

Źródło; www.radio.bialystok.pl