Top menu

Podobno 500 firm Polskiej Izby Pogrzebowej

Zaglądając na stronę internetową Polskiej Izby Pogrzebowej, na jej głównej stronie w wymiennym banerze reklamowym pojawia się przemiennie napis 500 Firm.

Ktoś niezorientowany pomyślałby, iż ta liczba odnosi się do ilości członków jakie zrzesza PIP-a, nic podobnego – według mnie jest to liczba do której w dalekosiężnych planach zmierza zarząd Izby, ale przy postawie Prezesa Skrzydlewskiego wątpię aby taką liczbę kiedykolwiek osiągnęli.

Klikając na mapę Polski pod zakładką ZNAJDŹ ZAKŁAD  w nowym oknie otworzy się mapa polski z ikonami oznaczającymi miejsca w których według mnie są zaznaczone firmy przynależne do PIP. Zakładka ZNAJDŹ ZAKŁAD  zmienia się na ZNALEZIONO FIRM: 378 , czyli nie 500.

Tak już dla zwykłej ciekawości, przejrzałem dość pobieżnie listę tam zamieszczonych firm  i co spostrzegłem: Firma SG Equipment Leasing  jest wpisana 13 razy, H.Skrzyklewska - 10 razy, Karawan Kraków - 9  razy, Exitus Moch - 7  razy, ZCK Warszawa - 4  razy, NIEBO Warszawa - 4  razy, Chronos Deo Poznań - 3  razy, i po dwa razy Derus Tarnów, Brost Radom, Memento Gorzów i ABEL Piaseczno – powtarzało się też kilka razy, to nazwisko,  to nazwa ale już w to nie wnikałem czy mają jednego właściciela czy też nie.

Z prostej matematyki wynika iż jest to 331 firm które według strony internetowej należą do PIP . Pomijam fakt, iż są tam firmy które według słów właścicieli co najmniej od roku nie płacą już składek, a nie są wykreślani aby nie zaniżać statystyki.

Informacja z dnia 6.11.2013 pojawił się wpis 392, ale dalej są to punkty usługowe nie firmy, już po otwarciu wyszukiwarki jest zamieszczona jedna firma która na cztery punkty, które zostały zaliczone jako firma. Według mnie nie wzrasta liczba firm a wzrasta tylko liczba punktów, ale to nie mój problem.