Top menu

NECROPOLIS EXPO 2010 już za nami!

Pierwsze w Poznaniu Targi Techniki Cmentarnej i Usług Pogrzebowych, już za nami.

    W  dniach 8-10 października 2010 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyła się pierwsza edycja Targów Techniki Cmentarnej i Usług Pogrzebowych NECROPOLIS EXPO. W kameralnej atmosferze targowego pawilonu nr 3 swoje produkty i usługi promowało blisko 40 wystawców, wśród których znaleźli się przedstawiciele z Polski, Szwecji i Holandii. 
     NECROPOLIS EXPO odwiedziło blisko 1200 osób z Polski i z zagranicy, z czego - co zgodnie podkreślali wszyscy wystawcy - zdecydowaną większość stanowili  profesjonalni zwiedzający.  Przybyli na wydarzenie targowi goście zgodnie twierdzili, że organizatorom udało się stworzyć komfortową przestrzeń, w której producenci i odwiedzający mogli nawiązywać i umacniać kontakty biznesowe.
     Pierwsza edycja targów obfitowała w wydarzenia towarzyszące ekspozycji. Poza standardowymi konferencjami, zwiedzający mieli okazję przyglądać się profesjonalnym pokazom florystyki funeralnej prowadzonym przez wykładowców i uczniów klasy mistrzowskiej Polskiej Szkoły Florystycznej. Pierwszego dnia targów administratorzy i zarządcy cmentarzy wzięli udział w IV Konferencji pt. „Grób jako robota budowlana”, zorganizowanej przez PHU KRZYSZTOF . Prelegentem był inż. Jacek Przędzik z Politechniki Krakowskiej. Po zakończeniu konferencji uczestnicy otrzymali zaświadczenia o odbyciu szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego.
     Wieczorem odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród. Podczas tej edycji, organizatorzy wystawy wyróżnili: włoską firmę INTERCAR Modena za ekskluzywny karawan Chrysler CR 400, polskiego producenta urn firmę Pracownia Wzornictwa Blacharstwa Zdobniczego Piotr Szmyt - za Kolumbarium Kolumnowe oraz szwedzkiego producenta Mobilplant Sobek za innowacyjny system utrzymania zieleni – Mobilplant.
     Ostatniego dnia targów NECROPOLIS EXPO, miało miejsce wręczenie wszystkim wystawcom targów specjalnych Certyfikatów Założyciela. Wręczone tamtego dnia Certyfikatów to nie tylko symboliczna nobilitacja. To także swego rodzaju przepustka do szczególnego traktowania podczas kolejnej edycji NECROPOLIS EXPO, która będzie miała miejsce w 2012 roku.

 Zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej w zakładce Fotoreportaże  - Targi