Top menu

Wyszukiwarka grobów Tarnobrzeskiego cmentarza komunalnego w Sobowie

Kilka dni temu tarnobrzeski magistrat uruchomił nową funkcję w geoportalu. Program e-cmentarz daje możliwość odszukania grobów osób, których miejsce wiecznego spoczynku znajduje się na tarnobrzeskim cmentarzu komunalnym  na osiedlu w Sobowie.

Zarządcą cmentarza jest firma ASA Tarnobrzeg Sp. z o.o.  natomiast administrowanie cmentarną Kaplicą Wszystkich Świętych, w której opiekę duszpasterską sprawują księża serbinowskiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy .powierzono pani Małgorzacie Gronek.

- System jest bardzo intuicyjny, więc myślę, że nikt nie będzie miał problemu z jego obsługą. Docierały do nas coraz częściej pytania czy wzorem innych miast moglibyśmy uruchomić tego typu portal. Cała dokumentacja fotograficzna, która kosztowała ogrom pracy, została przygotowana przez dwóch pracowników Urzędu – mówi Norbert Mastalerz, Prezydenta Tarnobrzega.

Aby skorzystać z możliwości programu e-cmentarz wystarczy wejść na stronę http://www.tarnobrzeg.pl. Miejsce lokalizacji konkretnego nagrobka, jego zdjęcie i opis można znaleźć po wpisaniu w odpowiednie miejsce imienia i nazwiska osoby zmarłej, jej daty urodzenia lub śmierci. Baza, która obecnie zawiera fotografie i opisy ponad dwóch i pół tysiąca grobów będzie na bieżąco uaktualniana. System jest bardzo rozbudowany i ma możliwość konfiguracji i podłączenia do niego cmentarza parafialnego oo. Dominikanów lub cmentarza miechocińskiego.

Źródło; Portal www.tarnobrzeg.pl

Zdjęcia kaplicy i cmentarza