Top menu

Podobno 500 firm Polskiej Izby Pogrzebowej

Zaglądając na stronę internetową Polskiej Izby Pogrzebowej, na jej głównej stronie w wymiennym banerze reklamowym pojawia się przemiennie napis 500 Firm.

Pogrzeby to nasz życie - Ania i Jacek Borowikowie

Niecodzienny dokument o ludziach, którzy żyją ze śmierci.

Projektanci trumien. Moda na ostatnią posługę

Okazuje się, że design nie omija nawet biznesu funeralnego. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli projektanci trumien, nagrobków i urn.

Designerskie trumny architektów z Trójmiasta

Nowoczesność w nekropoliach. Trzej architekci z Gdańska zaprojektowali nowoczesne trumny i urny. Chcą przełamać tabu i poprawić estetykę polskich cmentarzy. 

Wyszukiwarka grobów Tarnobrzeskiego cmentarza komunalnego w Sobowie

Kilka dni temu tarnobrzeski magistrat uruchomił nową funkcję w geoportalu. Program e-cmentarz daje możliwość odszukania grobów osób, których miejsce wiecznego spoczynku znajduje się na tarnobrzeskim cmentarzu komunalnym  na osiedlu w Sobowie.

Łąka Pamięci na warszawskim cmentarzu komunalnym w Antoninowie

Na warszawskim cmentarzu komunalnym w Antoninowie wydzielono tzw. łąkę pamięci, na której "pochowano" przez rozsypanie prochów ponad 100 osób. 

Cmentarna kasa

W Sejmie ruszyły prace nad nowelizacją ustawy z 1959 r. o chowaniu zmarłych. Wiele wskazuje na to, że w Polsce wciąż może być trudno pochować najbliższych zgodnie z ich wolą i światopoglądem

Wojna w Sejmie o rozsypywanie prochów

Posłowie rozpoczęli kolejną batalię o zmianę przepisów dotyczących chowania zmarłych.